Egy pazar bronz Zágrábban – Budai Ferenc dobogón az U15-ös Eb-n

579

Július 16-a és 19-e között rendezték az U15-ös birkózó Európa-bajnokságot Zágrábban. A kötöttfogás küzdelmeire 17-én és 18-án került sor. A 62-kg-ban Budai Ferenc is szőnyegre lépett, ahol összesen 29-en mérlegeltek. Feri első világversenyén remekül helytállt úgy, hogy jövőre is ebben a korosztályban versenyezhet.
Az első fordulóban moldovai ellenfelét 6-1 arányban győzte le, majd a folytatásban lengyel riválisát magabiztos birkózással, 8-2-re múlta felül. A döntőbe kerülésért azeri ellenfél következett. Feri az első menetben nagy iramot diktált és a bírók meg is intették az azerit, így 1-0-val zárult ez a félidő. A második menetben is nagy iramot diktált, ami láthatóan nem feküdt az ellenfelének, majd egy támadásból mögé került és le is vitte. Ezt követően emeléssel próbálkozott, amit az azeri versenyző szabálytalanul védett és ezért a bírók intették. Így egy perccel a vége előtt már 5-0-ra vezetett Budai, aki továbbra is támadta ellenfelét, ám ez megbosszulta magát, mivel fél perccel a vége előtt rászaladt egy akcióra, majd lentről kétszer meg is pörgette az ellenfele, és ezzel 8-5-re megfordította a mérkőzést. A küzdelem vége előtt 3 másodperccel egy karberántásból le tudta vinni az ellenfelét, de további akcióra nem maradt ideje Budai Ferencnek, így végül 8-7-re az ellenfele nyert. A bronzmérkőzésen viszont már nem hibázott a ceglédi tehetség és izraeli ellenfelét 4-1-re legyőzve megszerezte első utánpótlás érmét világversenyen.