Gólnélküli döntetlen

696

A labdarúgó NB II harminchatodik fordulójában a fehér szerelésben pályára lépő, a bajnokságban nyolc ponttal vezető Puskás Akadémia együttesét fogadta a bennmaradásért harcoló Ceglédi VSE. A találkozót Karakó Ferenc vezette, segítői Garai Péter és Bornemissza Norbert voltak.

Az első félidő a mezőnyben nagy küzdelmet hozott, de a kapuk csak elvétve forogtak veszélyben. A vendégek kapusának, Hegedűsnek ebben a játékrészben nem akadt védenivalója, de a másik oldalon Mursitsnak is csak egy alkalommal kellett bizonyítania, hogy tartja jó formáját. A 38. percben Prosser végezhetett el egy szabadrúgást, oldalról, az alapvonaltól mintegy 10 méterre. A középpályás a beadás és a lövés között utóbbit választotta. A Vasutas kapusa bravúros vetődéssel ütötte ki a háló felé tartó labdát. Fordulás után egyre nagyobb fölénybe kerültek a vendégek. A Cegléd továbbra is szerzetten, jól védekezett, de az egyre nagyobb nyomás miatt érthetően a korábbinál több, góllal kecsegtető akciót vezethettek a felcsútiak. Az 55. percben Zsidai lépett fel a támadók vonalába, remek cselek után Lencséhez továbbított. Lőtt is az óriási helyzetben lévő csatár, de nem sikerült a kapuba találnia. A 61. percben Mákvárt mintegy 20 méterről célozta meg a kaput. Mursits biztosan védett. A félidő hajrája az addig látottakból kiindulva váratlanul a hazaiaké lett, akik a szűk 10 perc alatt akár három gólt is szerezhettek volna. Ezek előtt még, a 87. percben, Mákvárt látványos, de a kapu közepe felé tartó és nem is erős ollózását láthatták a szurkolók, majd következtek a ceglédiek. Közvetlenül a  Mákvárt-ollózás után Albert indította a korábban csereként pályára lépő Perest. A gyorsléptű csatár hatalmas helyzetbe került, de 10 méterről, elhamarkodottan, magasan fölé lőtt. A 89. percben Tóth Asztalostól kapott átadást a 16-os sarkánál. Lőtt, a labda a hosszú felső sarkot alig elkerülve ment mellé, fölé. Már a hosszabbításban, a 92. percben Albert Ádám az oldalvonal közeléből végezhetett el egy szabadrúgást. Remekül ívelt a kapu elé, ami után a labda a hosszú sarokban kötött ki. A játékvezető a partjelző beintésére – aki lest látott ­– nem adta meg a gólt. A lelátóról nem lehetett megítélni, hogy döntésük helyes volt-e. A felvétel talán segít az esemény megítélésében. Összességében hatalmas küzdelmet, de csak kevés helyzetet hozott az összecsapás. Viszont azok egyike sem végződött góllal, így maradt és lett a végeredmény 0-0.