Győzelem a Liga Kupában

1006

A férfi kézilabda Liga Kupa hatodik fordulójában az NB I/B-ben szereplő PLER együttesét fogadta a Ceglédi KKSE.

A tavaszi idényre készülő együttesek végig fej-fej mellett haladtak. Kezdetben a vendégek vezettek. Kapusuk, Tóth Norman többször is bravúrosan hárította a hazaiak lövését, míg támadásban elsősorban Vizler és az átlövő Tóth Patrik jeleskedett. A szélső az első játékrészben öt gólt dobott. Jól védett a Cegléd kapusa, Pallag is, akinek így komoly része volt abban, hogy 4-8 után sikerült ledolgozni a fővárosiak négygólos előnyét, majd átvenni a vezetést is. A vendéglátók először a 24. percben vezettek, 11-10-re, a félidei 14-12-es állást pedig Grbovic állította be. Fordulás után sem változott a játék képe. A második félidő közepén, a 43. percben Farkas góljával kettővel vezetett a PLER, amire viszont rögvest jött a válasz,  Lászlai után Tóth Károly is a kapuba talált. 21-21 volt ekkor. A győztes kiléte így csak a hajrában dőlt el, amiben a ceglédiek 26-22-re elhúztak, s ez végül el is döntötte a találkozó sorsát, a végeredmény 26-25 lett. Borsos, Grbovic 5-5, Bíró, Lászlai 4-4, Tóth Károly, Hódi 2-2, míg Megyeri, Tóth Norbert, Gidai és Szabó 1-1 gólt szerzett.