Győzelem a második játéknapon

435

A Dabasi KC otthon a Veszprémi KKFT-től, a Ceglédi KKSE pedig idegenben az FTC-től szenvedett vereséget a férfi kézilabda NB I első fordulójában. A második játéknapon, szerdán a ceglédiek ideiglenes otthonukban, Abonyban fogadták Pest megyei vetélytársukat.
Kiss Roland révén gyors góllal kezdtek a vendéglátók, akiknek az átlövő újabb találatával az 5. percben már 3-0 volt az előnyük. Közben ugyanis a szélső Pásztor is eredményes volt. A három kapott gólra hárommal válaszoltak a vendégek, a korábban válogatott Szőllősi a 8. percben 3-3-ra alakította az állást. A találkozón ekkor volt utoljára egyenlő az eredmény, a Dabas ezután még egyenlíteni sem tudott. A későbbiekben már csak a ceglédiek vezettek: a 13. percben 8-4-re, a 19.-ben 10-6-ra. Persze az egyenlő erők küzdelmében a vendégek nem hagyták magukat, és az első játékrész végére 11-9-re fel is zárkóztak. Fordulás után is izgalmas volt a játék. A 40. perc környékén a 16-16-ért kétszer is támadhattak a dabasiak, akik nem tudtak élni a lehetőségekkel. A hátralévő játékidőben fej fej mellett haladtak a csapatok. A mérkőzés sorsa a véghajrában dőlt el: a hazaiak időkérése után – másfél perccel a vége előtt – Vranac gólja 22-20-as vezetést jelentett, majd Spakhard biztosította be csapata győzelmét. A végeredmény 23-21 lett.