Győzelem az Eger ellen

506

A férfi kézilabda NB I 9. fordulójában, november 8-án az Egert fogadta a Ceglédi KKSE.
Az első percekben Zobec (4-es mez), Juhász (5) és Kecskeméti (24) révén a ceglédiek egymás után három gólt dobtak, míg az első vendéggólra 6 percet kellett várni. Ekkor a szélső Lezák (10) volt eredményes. Később a hazaiak 7-3-ra elhúztak, de nem sokkal később már csak egy gól volt a különbség a csapatok között, mert a 14. percben az egykor Cegléden is játszó Hegedűs (32) találatával 7-6 lett az állás. Érdekesség, hogy rajta kívül még ketten, Dobó(28) és Takács (23) is szerepelt korábban a CKKSE-ben. Az első harminc perc végén is egy góllal 16-15-re vezettek a hazaiak. Az egriek az első játékrészhez hasonlóan a találkozó második részében sem tudták átvenni a vezetést, sőt egyenlíteniük sem sikerült. A vendéglátók általában több, a 42. percben például ötgólos előnyre tettek szert. Előnyük akár még tetemesebb is lehetett volna, de a hét kísérletből mindössze csak kétszer sikerült betalálni a hálóőr helyett is mezőnyjátékossal felálló vendégek üres kapujába. A végén ezek a kihagyott óriási lehetőségek csaknem a győzelem elmaradásához vezettek. Az 55. percben 30-26 volt az állás, majd a hajrában már csak a Heves megyeiek dobtak gólt. Hármat is. Még szerencse, hogy közben Szepesi /5/ büntetőjét Mojsilov kivédte. A hátralévő 50 másodpercben az ekkor 30-29-re vezető ceglédiek végig birtokolták a labdát, megtartották egygólos előnyüket.