Három arany Zalaegerszegen, egy arany Dorogon

681

Zalaegerszegen rendezték szombaton a 2019. évi diák I-es kötöttfogású országos bajnokságot, a Zrinszki Alapítvány Kupát, melyen 55 szakosztály 178 birkózója szállt harcba a bajnoki címekért. Ceglédi szempontból remekül sikerült a bajnokság, egyedüliként csak a CVSE tudott 3 bajnoki címet megszerezni a 14-ből. Józsa Attila 38 kg-ban és a Mizsei testvérek, Milán és Ádám 50 és 54 kg-ban szerezte meg súlycsoportja első helyét.
Józsa Attila a 38 kg-ban három technikai tusgyőzelem után állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára úgy, hogy ellenfelei egyetlen akciópontot sem tudtak végrehajtani rajta, míg ő 27 pontot gyűjtött a három mérkőzés során. Attila ezzel élete második országos bajnoki címét szerezte meg.
Mizsei Milán az 50 kg-ban négy győzelmet követően szerezte meg a végső győzelmet. Az első fordulóban egy magabiztos pontozásos győzelmet aratott 14-9-re. Majd következett két gyors tusgyőzelem. A döntőben pedig szintén egy magabiztos pontozásos győzelem 7-2 arányban. Ezzel megszerezte élete első bajnoki címét.
Mizsei Ádám testvéréhez hasonlóan négy mérkőzést követően zsebelte be az 54 kg bajnoki címét. Az első fordulóban egy 6-0-s magabiztos győzelemmel indított. Majd következett két tusgyőzelem. A döntőben pedig egy gyors technikai tusgyőzelmet követően testvéréhez hasonlóan szintén élete első bajnoki címét szerezte meg.
A ceglédiek Csiszár Adrián révén az 58 kg-ban még egy bronzérmet és a 29 kg-ban Kiss Rómeónak köszönhetően egy ötödik helyezést is begyűjtöttek.
A csapatversenyben a Cegléd a három bajnoki cím ellenére a 2. helyen végzett a több érmet nyerő ESMTK mögött, megelőzve az FTC csapatát.
2019. évi diák I-es kötöttfogású országos birkózóbajnokság, Zrinszki Alapítvány Kupa
3. FTC
Ugyanezen a napon a Dorog Városi Sportcsarnok három szőnyege adott otthont a 2019. évi junior kötöttfogású Fekete Gyémánt Kupának, melyen a magyar mezőny mellett cseh, szerb, ukrán, szlovén, román és szlovák versenyzők próbáltak szerencsét. A magyar versenyzők számára válogatóverseny is volt a korosztály világversenyeire. A Ceglédi VSE 7 birkózóval képviseltette magát az igen erős mezőnyben. Végül a ceglédiek egy első és egy harmadik hely mellett két ötödik helyezést is szereztek. A 60 kg-ban induló Török Tamás egy tus- és három technikai tusgyőzelemmel szerezte meg a végső győzelmet és ezzel bebiztosította a súlycsoportja válogatottságát is. A bronzérmet a 77 kg-ban Mohella Flórián szerezte meg, akit egy korábbi bordasérülése is hátráltatott, ami még nem jött teljesen rendbe, de ennek ellenére is fel tudott állni a dobogóra. A két ötödik helyezést az 55 kg-ban szőnyegre lépő Kecskeméti Dávid és Katona Zoltán szerezte meg.