Jó erőfelmérő

1199

Rekordszámú nevezővel számolhattak a rendezők, hiszen 23 országból összesen 215 egyéni versenyző és 93 csapat indult az év első nemzetközi viadalán. A ceglédi színeket két asztaliteniszező képviselte:

Újonc Magyar Nemzetközi Asztalitenisz-bajnokság Budapest, Rozsnyai u.

Január 6-8.

Csapat

A legjobb 32 közé került a Szuperinfó-CVSE (Hörömpő Ferenc, Tótin Kristóf)

Egyéni

A legjobb 32 közé került Hörömpő Ferenc

A csapatmérkőzésekkel kezdődött a torna, ahol a ceglédiek a dánok 3. együttesével mérkőztek. 3:0-s ceglédi győzelem született, két mérkőzés is döntő játszmában dőlt el. A másikon a horvátok legjobbjaival került össze a CVSE és ugyanilyen arányú vereség lett a vége. A 32-es főtáblán Izrael következett.1:3 lett a vége, de Tótin Kristóf szenzációs játékkal, kiélezett mérkőzésen nyert az 1-es játékos ellen.

Másnap az egyénivel folytatódott a verseny, s szintén 3 fős csoportba osztották a ceglédieket. Tótin Kristóf erős csoportba került és nem sikerült átmenteni jó játékát erre a napra, végül 3. lett. Hörömpő Ferenc peches körülmények között, szoros szettekben vesztett svéd ellenfelével szemben, majd német játékossal fordulatos és helyenként látványos labdamenetekkel tarkított meccsen 8:10-es hátrányról fordított a döntő játszmában. Következhetett vasárnap a 64-es főtábla, ahol litván játékos lett az áldozat, 3:1 re diadalmaskodott Hörömpő Ferenc, majd szlovák ellenfél állította meg a 16 közé 3:0 arányban.

Nagyon jó erőfelmérő volt a verseny az évre nézve, hiszen képet lehetett kapni arról, hogy a riválisok hol tartanak, és miben kell fejlődni.