Jól tartotta magát a CEKK

561

A női kosárlabda NB I/A szombati játéknapján a Sopront fogadta a Cegléd a Gál József Sportcsarnokban.
Az első félidőben a CEKK lépést tartott a nagynevű, tizenkétszeres bajnokcsapattal, a cím védőjével, a Sopron gárdájával. Sőt! A vendégek a 2. perc után – ekkor 3-4 volt az állás – csak a játékrész utolsó másodperceiben vették vissza a vezetést. Addig pedig a sárga mezben játszó hazaiaknál volt az előny, akik egymás után 8 pontot dobtak és a 6. percben Gorjanácz kosarával 11-4-re húztak el. Ekkor az Euroliga legutóbbi versenye ezüstérmesének edzője időt kért, amit Crvendakics két sikeres büntetője majd duplája követett. Az első negyed végén 18-15 volt az állás. A második 10 perc úgy folytatódott, ahogyan az első véget ért. Vagyis továbbra is a ceglédiek vezettek, a 29. percben Hamilton-Carter pontos dobását követően 39-34-re. A szünetben viszont már – Turner két triplájával – a Sopronnál volt az előny. A bravúros első félidei teljesítmény és eredmény után számítani lehetett rá, hogy fordulás után a toronymagas esélyes Sopron magához ragadja a kezdeményezést és a vezetést. Így is történt. A harmadik negyedet Turner újabb hárompontosa nyitotta, ami után a hűség városának képviselői már egyértelművé tették, hogy ki a jobb, a két együttes között lényegében ekkor mutatkozott meg igazán a tudáskülönbség. A harmadik negyedet 27-14-re, a negyediket 21-12-re meg is nyerték, így a félidei hárompontos előnyük 25-re nőtt, a végeredmény 90-65 lett. A CEKK erejéből tisztes helytállásra futotta. A csoda pedig – és már az is csoda volt – egy félidőn át tartott.