Kecskeméti Krisztián junior országos bajnok

743

A 2017. évi junior kötöttfogású és női országos bajnokságnak Esztergom adott otthont szombaton. A viadalon 79 férfi és 31 női birkózó küzdött a 8-8 bajnoki címért. A CVSE – T.S. Integral 6 férfi és két női birkózója lépett szőnyegre. A legjobb eredményt az 55 kg-ban induló Kecskeméti Krisztián érte el, aki négy győzelmet követően állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Míg Krisztián 36 technikai pontot ért el az ellenfelein a négy mérkőzésen, addig rajta egyetlen pontot sem tudtak végrehajtani az ellenfelei. A férfiaknál az egy bajnoki címmel, két bronzéremmel és a két ötödik hellyel a ceglédiek a csapatverseny 3. helyén végeztek a Honvéd és az FTC mögött.

3. CVSE

Szintén szombaton rendezték a diák II. korcsoport szabadfogású diákolimpia országos döntőjét Hajdúszoboszlón. A területi bajnokságokról több mint kétszázan jutottak be a döntőbe, de végül 167 birkózópalánta küzdött meg a 14 diákolimpiai bajnoki címért. Ceglédről hatan jutottak be a bajnokságra és végül egy ezüst- és egy bronzérem mellett egy ötödik helyet is megszereztek. A döntőbe négy győzelmet követően került Józsa Attila a 32 kg-ban. Attila a döntőben egy szoros mérkőzést vívott tatabányai ellenfelével, de végül minimális különbséggel, 6:5 arányban riválisa bizonyult jobbnak. Így a ceglédi birkózó végül a második helyen végzett a súlycsoportjában.