Négypontos meccset nyert a Cegléd

611

Az Orosházát fogadta a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján a Cegléd. A hazaiak hatgólos győzelmet arattak a Gál József Sportcsarnokban, a megszerzett bajnoki pontok nagyon sokat számíthatnak majd a végelszámolásnál.

A mérkőzés első gólját Strannig szerezte, majd a jobbszélső Pásztor is betalált, így az elején a vendégek 2-0-ra vezettek. A hazaiak első gólját az 5. percben Radnic szerezte, majd a 10. percben Grbovic emberhátrányban lőtt góljával 2-3-ra alakult az állás. Az első játékrészben a ceglédieknek egy alkalommal sem sikerült vezetést szerezniük. A nagy tét – hiszen a vesztes jelentős lépéshátrányba kerül a vetélytársakhoz képest a bennmaradásért vívott harcban – sok átadási és technikai hibát eredményezett. Viszont mindkét gárda jól védekezett, emiatt kevés gól esett. Az első játékrészben az Orosháza kapusa, Szabó bravúrok sorát mutatta be. Ha pedig ő nem tudott menteni, a kapufa megtette azt helyette. 30 perc után 10-10 volt az állás. Fordulás után a vendéglátók kezdtek jobban, a 35. percben 12-10-re, a 45-ben pedig 18-14-re vezettek. A két kapus közül: Szabó elfáradt, amivel szemben Pallag teljesítménye ugrásszerűen feljavult, így fokozatosan nőtt a hazaiak előnye. A befejező néhány percben a viharsarkiak kapus nélkül, hét mezőnyjátékossal támadtak. Nem jött be edzőjük, Bakó Botond húzása, mert a nyitottan védekező, de ugyanakkor jól záró ceglédiek több alkalommal is labdát szereztek, majd könnyű, üres kapus gólt dobtak. Ebben elsősorban Lászlai járt az élen. A mérkőzés végeredménye 25-19 lett, mellyel a nagy szívvel küzdő Ceglédi KKSE nagy lépést tett az NB I-es tagság megőrzéséért. A hazaiak 25 góljából  Lászlai 9, Radnic 6, Borsos 5, Hajdú 2, Grbovic, Radovic és Megyeri 1-1-et szerzett.