Papírforma

515

Két NB I/B-s csapat legyőzésével a legjobb nyolc közé jutott a Ceglédi KE NB II-es férfi kosárlabdacsapata az országos szövetség egykori elnöke, dr. Hepp Ferenc emlékére rendezett kupasorozaton. Vasárnap, a négy közé jutásért a Nyíregyházával mérkőztek a ceglédiek a Gál József Sportcsarnokban.
Az ugyancsak NB I/B-s Nyíregyháza ellen jól kezdtek a ceglédiek. Mányoki triplájával a 4. percben két ponttal, 9-7-re vezettek, amit az irányító egy duplával és az azt követő sikeres büntetővel öt pontra növelt. Nagy volt az iram, sok sikeres támadás befejezéssel, így az első negyed végén 21-25, forduláskor pedig 44-46 volt az állás. Mint az eredmény is mutatja, az első félidőben a CKE méltó ellenfele volt az NB I-be visszakerülésben reménykedő nyírségieknek. A második húsz percben már nem sikerült lépést tartani a vendégekkel, akik ekkor pontról pontra növelték előnyüket. A másik oldalon a vendéglátók egyre pontatlanabbul dobtak, a hosszú gólcsendnek 52-72-es állásnál Gál triplája vetett véget. Végül a vendégek a remekül irányító és ráadásul igencsak ponterős Bus vezérletével igazolták a várakozást, a papírformának megfelelő 97-72-es győzelmet arattak. Így ők vehetnek részt a kupa sorsát eldöntő kétnapos tornán.