Remek eredmények

560

Február 2-án rendezték Mogyoródon az év első országos birkózóbajnokságát. A hagyományokhoz híven ezúttal is az U23-as kötöttfogásúak csaptak össze a Pest megyei nagyközségben. A viadalon 21 csapat 80 birkózója küzdött a 10 bajnoki címért és a válogatottságért. A CVSE – T.S. Integral 10 versenyzővel képviseltette magát, akik ezúttal is kitettek magukért. Egy bajnoki cím mellett két-két ezüst- és bronzérmet szereztek, valamint három ötödik hely is Ceglédre került. A CVSE ezzel az eredménnyel a csapatverseny második helyén végzett a Honvéd mögött, megelőzve a Dorogot. A három döntős közül ezúttal a 60 kg-ban versenyző Török Tamás tudott diadalmaskodni és így a bajnoki cím mellett a súlycsoport válogatottságát is kivívta.
3. Dorog 27 pont
Vasárnap Kaposvárott a női U23-as országos bajnokság mellett kadet kötöttfogású minősítési versenyt is rendeztek. A két korosztályban 175-en mérték össze a tudásukat. A CVSE – T.S. Integralnak a női mezőnyben kettő, a kadet korosztályban hét versenyzője indult. A ceglédiek a női mezőnyben ezúttal nem szereztek érmet, de mind a ketten a pontszerző helyen végeztek. A kadet fiúknál a legkisebb súlycsoportban, a 45 kg-ban Rafael Dániel három győzelmet követően végzett az első helyen és ezzel nagy lépést tett a válogatottságért. Az 55 kg-ban versenyző Katona Zoltán is a döntőbe jutott, de sajnos ott alulmaradt az ESMTK-s ellenfelével szemben. A ceglédiek közül még hárman végeztek pontszerző helyen.