Szabadfogású versenyek három korosztályban

579

A hétvégén három korosztályban is a bajnoki címekért és érmekért léptek szőnyegre a Ceglédi VSE birkózói szabadfogásban. Szombaton a legfiatalabbak a diák II-es korosztályban Szentesen a Lőrincz Márton Emlékversenyen mérték össze a tudásukat. A közel kétszáz induló között kilenc ceglédi versenyző is harcba szállt a tizennégy bajnoki címért. A ceglédi birkózók nagyszerűen küzdöttek, két bajnoki címmel és egy ezüstéremmel zárták a bajnokságot. A Cegléd mellett csak a Csepel tudott még duplázni, a többi bajnoki cím más-más klubokba került. A bajnoki címeket a 23 kg-ban Barna József és a 42 kg-ban Ungvári Tibor szerezte meg. Így mind a ketten a kötöttfogás után szabadfogásban is felállhattak a dobogó legmagasabb fokára. Mind a két ceglédi versenyző minden ellenfelét tussal legyőzve szerezte meg az újabb bajnoki címét. Az 50 kg-ban Molnár Vivien a fiúk mezőnyében jutott a döntőbe, ahol közel állt a végső győzelemhez, de végül az ellenfele tudott nyerni tussal.
Eredmények
23 kg 1. Barna József
42 kg 1. Ungvári Tibor
50 kg 2. Molnár Vivien
Ugyanezen a napon Szigetszentmiklós Városi Sportcsarnoka adott otthont a 2019. évi felnőtt szabadfogású férfi és női országos bajnokságnak, melyen összesen 120 birkózó próbált szerencsét. A Ceglédi VSE a férfiak mezőnyében kettő, a női mezőnyben egy birkózóval képviseltette magát. Molnos Norbert a 70 kg-ban két győzelmet és két vereséget követően szerezte meg a bajnoki bronzérmet. A még elsőéves junior korosztályú Rehor Orsolya az 53 kg-ban élete első felnőtt bajnokságán az előkelő 5. helyen végzett egy-egy győzelem és vereség után. Sajnos szerencséje sem volt ezen a napon, mivel a csoportküzdelmek során körbeverés alakult ki, amiből ő jött ki a legrosszabbul, és így nem jutott az elődöntőbe. Így fordulhatott elő, hogy az a versenyző, akit a csoportküzdelmek során legyőzött, végül a harmadik helyen végzett.
Eredmények
Női
53 kg 5. Rehor Orsolya
Férfiak
70 kg 3. Molnos Norbert
Vasárnap a 2019. évi serdülő szabadfogású bajnokság küzdelmeire került sor Győrben, az Olimpiai Sportparkban. A 11 súlycsoportban összesen 197-en álltak rajthoz. A Ceglédi VSE-nek ebben a korosztályban 13 birkózója indult. A ceglédiek végül egy ezüst- és három bronzérmet valamint egy ötödik helyezést szereztek. A döntőbe a 44 kg-ban versenyző Rafael Dániel jutott két győzelmet követően, de ott végül technikai tusvereséget szenvedett a házigazdák versenyzőjétől. A csapatversenyben három gárda, az ESMTK, a Vasas és a Cegléd is 19 ponttal végzett az élen. A végső sorrendet ebben az esetben az döntötte el, hogy melyik csapatnak van több bajnoki címe. Mivel Cegléd nem szerzett bajnoki címet, végül a harmadik helyen végzett a két bajnoki címet begyűjtő ESMTK és az egy bajnoki címet szerző Vasas mögött.. Viszont a legtöbb érmet a ceglédiek vihették haza a bajnokságról.