Tisztes helytállás

662

A női kosárlabda NB I/A-ban, szombaton a Sopront fogadta a CEKK a Gál József Sportcsarnokban.

A vendégek hét közben Euroliga mérkőzést játszottak. Elképzelhető, hogy emiatt  lett ingadozó a bajnoki címvédő, kétségkívül erősebb játékosállománnyal, hosszabb cserepaddal rendelkező Sopron teljesítménye. Talán a megilletődöttség volt az oka, talán az, hogy korántsem a legjobb összeállításában léphetett pályára a CEKK, de az első negyedben rengeteg volt az átadási hiba, nem sikerültek a dobások sem, így a hűség városának képviselői gyorsan jelentős előnyre tettek szert. A hazaiak első pontját 0-8-as állásnál, az 5. perc végén büntetőből Makszimovics szerezte. Később 13 pontra nőtt a vendégek előnye, amit a nagyszünetig  hősiesen küzdve és nem mellékesen javuló játékkal hat pontra sikerült csökkenteni. 27-33 volt ekkor az állás. Fordulás után a Sopron egy ideig, ha lassan is, de pontról pontra növelte előnyét, majd a befejező játékrészben rátett egy lapáttal és ekkor húzott el igazán ellenfelétől. A sérülésektől sújtott CEKK nagy szívvel küzdve sokáig lépést tartott neves ellenfelével, akik bár végig vezettek, de csak a befejező negyedben tudták magabiztossá, fölényessé tenni győzelmüket. A két együttes között lényegében ekkor mutatkozott meg igazán a tudáskülönbség. Az viszont igazságtalan lett volna, ha a végére még nagyobbra nőtt volna a hazaiak hátránya, mert az már nem tükrözte volna híven a látottakat. Végeredményben a Sopron 73-52-re nyerte meg az összecsapást. A ceglédiek 52 pontjából Medgyessy 14-et, Makszimovics 10-et, Kányási 9-et, Zsovár 7-et, Popovics és Cooper 6-6-ot szerzett.