Török Tamás felnőtt országos bajnok

600

A Miskolci Egyetemi Körcsarnok adott otthont szombaton a 2018. évi felnőtt kötöttfogású országos bajnokságnak. A 90 birkózót felvonultató bajnokságon rajthoz állt a teljes válogatott. A CVSE – T.S. Integral 7 fővel képviseltette magát és a Honvédot is 3 ceglédi erősítette. A ceglédiek a tíz döntőből ötben voltak érdekeltek és ebből háromban diadalmaskodtak is. A Honvédot erősítő Lőrincz testvérek, Tamás és Viktor a 77 és a 87 kg-ban szereztek bajnoki címet. Tamás négy magabiztos győzelemmel szerezte meg az újabb bajnoki címet úgy, hogy az ellenfelek egyetlen akciópontot sem tudtak rajta végrehajtani. Viktor négy győzelmet követően jutott a döntőbe, ahol az U23-as világ- és Európa-bajnok Szilvássy Erikkel küzdött a bajnoki címért. A mérkőzés szoros küzdelmet hozott, és az 1-1-es végeredményt követően Viktor állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Ezzel mindketten az ötödik bajnoki címüket szerezték. A 60 kg-ban a junior korú Török Tamás nagy meglepetésre szerezte meg a bajnoki címet. Tamás egy technikai tusgyőzelem után az elődöntőben klubtársával, Kecskeméti Krisztiánnal küzdött a döntőbe kerülésért, végül 3-1-re nyert. Igaz, Krisztián a mérkőzés vége előtt pár másodperccel indított egy akciót, de csak a mérkőzés vége után tudta befejezni, így Tamás jutott a döntőbe. Itt honvédos ellenfelével küzdött a végső győzelemért. Tamás az első menetben egy derékra támadásból levitte ellenfelét és kétpontos előnyre tett szert. A második menetben a bírók Tamást intették, így 2-1-re módosult az állás. A leküldést követően az ellenfele meg is pörgette Tamást, de ebből egyből visszatámadott és mögé került az ellenfelének. Ezzel 3-3 lett és az utolsó akciónak köszönhetően Tamás állt nyerésre. Mivel a mérkőzés végéig már nem változott az állás, így Tamás a két héttel ezelőtti U23-as bajnoki cím után első felnőtt bajnoki címét is megnyerte. A döntőbe jutott még 55 kg-ban Andrási József két győzelem, és a 67 kg-ban Kozák István három győzelem után. Sajnos a döntőben mind a ketten alulmaradtak az ellenfelükkel szemben, így ezüstérmet vehettek át a díjátadón. A csapatversenyben a CVSE a harmadik helyen végzett a Honvéd és az FTC mögött.
3. CVSE
Szintén szombaton, immáron hetedik alkalommal rendezték meg a kadet kötöttfogású Fekete Gyémánt Kupát. A rangos nemzetközi eseménynek a Tokodi Hegyeskő Általános Iskola tornacsarnoka adott otthont, amin 12 ország 165 birkózója próbált szerencsét a 11 súlycsoportban. A CVSE – T.S. Integral három birkózója indult a rangos viadalon. A ceglédiek az igen erős mezőnyben két harmadik helyet gyűjtöttek be. Kecskeméti Dávid az 51 kg-ban, Dömök Péter pedig a 80 kg-ban lett bronzérmes. A negyeddöntőben Dávidot ukrán, Petit pedig moldovai állította meg. A vigaszágon mindketten a bronzmérkőzésig jutottak, ahol Dávid honvédos, Peti pedig cseh ellenfelét verte meggyőző fölénnyel és így az előkelő harmadik helyen végeztek a súlycsoportjukban.