Újra megjelent a Tápiószőlősi kalendárium. A főként vidéki emberek kedvelt kötetében természetesen nem csak a naptár található meg, sok fontos és hasznos írás magáról a településről, annak történetéről. De recepteket is találhat a kalendáriumban az olvasó.
Egykor a háztartások alapdarabja volt a kalendárium. Sok hasznos dolgot lehetett megtalálni benne és sok hasznos dolgot lehet lejegyezni. Mindemellett olvasnivalót is mindig talált benne a család. Tápiószőlős felelevenítette ezt a hagyományt. A legújabb kalendáriumot most mutatták be.
VERES MIHÁLY szerkesztő: „A jelenleginek most azt tűztük ki célul, hogy megpróbáljuk a közelmúltat feldolgozni, tehát az 1950-es évektől mondhatni napjainkig próbáltunk meg témákat gyűjteni és akkor ebbe elég szépen írtak és én azt gondolom, hogy nagyon szép anyag gyűlt össze.”
Belelapoztunk és látszik, valóban az asszonyok és a férfiak is egyaránt találnak szép és hasznos dolgokat. A fiatalok pedig jobban megismerhetik településük történetét. Hiszen ez is nagyon fontos – hangsúlyozta a település polgármestere.
DR. SZOBOSZLAY ÁRPÁD polgármester, Tápiószőlős: „Nagyon fontos ez, mert a táplálék nem csak testi kell, hogy legyen, hanem lelki is és ezek a dolgok nagyon fontosak. A történelmünk: honnan jöttünk, kik az ősök, kik azok, akik ezt itt nekünk megalapozták, akik ezt a települést létrehozták, kik azok, akik ezt vezették, küzdöttek, küszködtek itt a homokon, Tápiószőlősön, Pest megyében. Kérdés volt, lesz település, nem lesz település. Aztán végül is 2017-ben 70 éves lesz a település, tehát mégiscsak lett település.”
A kötet szerkesztője pedig egy olyan ember, aki valóban jól ismeri a települést. Veres Mihály Tápiószőlős tanácselnöke majd polgármester volt.
VERES MIHÁLY szerkesztő: „Én nekem ez szülőhazám, úgyhogy nekem a legérdekesebb település. De szokták mondani, hogy először ember vagyok, utána magyar, utána tápiószőlősi – tehát azt hiszem, hogy ebben a sorrendben nem is mondhatnék mást, hogy ez nekünk nagyon fontos, mert ha nincs egy egészséges, normális lokálpatriotizmus, akkor nem ér az ember élete tulajdonképpen semmit.
A kötet elkészültéhez sokan hozzájárultak, írásokkal, receptekkel, fotókkal segítették létrejöttét. Nekik is köszönetet mondtak az ünnepélyes bemutatón.