A harmadik győzelem

523

A női kosárlabda NB I-ben, vasárnap a Zalaegerszeg együttesét fogadta a CEKK a Gál József Sportcsarnokban.
Jól kezdett a CEKK az élmezőnyben álló ZTE elleni összecsapáson. Az egyik új igazolás, Licskai Zsófia kosarával indult a mérkőzés, a 4. perc végén pedig már 8-1-re vezetett a Cegléd Révész Boróka kosarával. A 8. percben Révész Luca ritkán látható bravúros mozdulattal talált a gyűrűbe. Persze, lehet, hogy a „ritkán” kifejezés rá nem vonatkozik, mert egy héttel korábban a Sopront is meglepte egy mostanihoz hasonlító duplával. Később, a 9. percben Böröndi 15-7-re alakította az állást. A negyedet Kovács triplája zárta, a gólpasszt az egykor Cegléden is játszó Hegedűs-Őritől kapta. A második negyed közepén a Cegléd irányítója, Swainer egymás után hat pontot dobott, melyekkel a találkozó folyamán kialakult a legnagyobb különbség. 28-14 volt ekkor az állás. A negyedet a hazaiak másik új szerzeményének, Vicki Baughnak a kosara zárta. A harmadik játékrész a vendégeké volt, amit végül 12 ponttal meg is nyertek, így átvették a vezetést is. Először a 26. percben volt náluk az előny, amikor a mezőny legjobbja, a 34 pontig jutó Maltsi hárompontosával 46-47-re alakult az állás. A negyed végén is ők vezettek, 55-52-re. Maltsi akár közelről, akár távolról dobott, szinte hibázni sem tudott. Az utolsó 10 percben sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a hajrában a vendéglátók voltak a sikeresebbek, a dobásoknál pontosabbak. Míg a hazaiak korábban a hárompontos kísérleteikből nem találtak be a gyűrűbe, addig ebben az időszakban Popovics kétszer, Swainer pedig egyszer volt eredményes. A találkozó végeredménye 84-78 lett, mellyel a CEKK harmadik győzelmét szerezte meg a bajnokságban.