A négyes döntőben a CKE

467

Utolsó bajnoki címüket már nagyon régen, 1975-ben szerezték, de még ma is az ország harmadik legeredményesebb férfi kosárlabdacsapata a MAFC, amely annak idején a 7 első helyen kívül 24 második és 10 harmadik helyezést ért el a bajnokságban, s emellett 5 alkalommal elnyerték a Magyar Kupát is. Az utódok már jóval szerényebb eredményekkel rendelkeznek, akik két éve még az NB I/A osztályban játszottak, most pedig az NB I/B piros csoportjában szerepelnek, ahol a második helyen állnak. A Hepp Kupa negyedik fordulójában, a negyeddöntőben a fekete mezben pályára lépő fővárosiakat fogadták a ceglédiek.
Jól kezdtek a vendégek, akik közül Csapai egy triplával nyitott. A CKE az első kosarát 0-7-es állásnál szerezte, aztán 8-12-re fel is zárkózott, de nem sokkal később tíz pontra nőtt a hazaiak hátránya. Ekkor úgy tűnt, érvényesül a papírforma, ám 12-20 után – leküzdve a vélhető megilletődöttséget – már jóval gyakrabban érkeztek a CKE kosarak, s amikor az első negyed vége előtt 1 perccel Csákvári betalált, a találkozó során először szereztek vezetést a vendéglátók. A második negyedben sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd időkérés után Fekete egy triplával 38-36-ra fordította az állást, hogy később, az utolsó másodpercben egy újabb hárompontossal beállítsa a félidei 48-40-es eredményt. Nyolcpontos előnyt szereztek tehát a fehér mezesek, és a későbbiekben a vezetést már nem is adták ki a kezükből. A harmadik játékrész elején Fekete már ötödször talált be a piros félkörön kívülről a vendégek kosarába, a 23. percben pedig Nárai látványos horogdobással szerzett kosarat. A második félidőben Tóth megirigyelhette Fekete eredményességét. Távolról, vagy bravúros betöréseket követően közelről dobott pontosan, de ha arra volt szükség, váratlan átadásokkal hozta gólhelyzetbe társait. Végül remek játékkal, kiváló dobóformával és jó védekezéssel 83-67-re legyőzte ellenfelét a CKE és ezzel a sikerrel bejutott a kupa négyes döntőjébe.