Aranyérmek a birkózó ob-n

483

Az év legfontosabb felnőtt hazai versenyét rendezték meg szigorú óvintézkedések mellett szombaton, a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián. A nemrégen Csepelen átadott létesítmény méltó helyszíne volt az országos bajnokságnak. Az előző hetekben megrendezett korosztályos bajnokságokhoz hasonlóan ezúttal is egy napon kerültek lebonyolításra a három szakág küzdelmei. A bajnokságról több klasszis is hiányzott kisebb sérülés miatt, mint például a ceglédi nevelésű világbajnoki ezüstérmes Lőrincz Viktor is. A Cegléd csapatából Kovács Árpád hát-, Mohella Flórián vállsérülés miatt volt kénytelen kihagyni a bajnokságot. A CVSE végül kilenc birkózóval képviseltette magát a három fogásnemben. Szabadfogásban Ceglédről egy versenyző indult, de ő sajnos helyezetlenül zárt. A női mezőnyben is egy ceglédi birkózó volt, de a még junior korú Rehor Orsolya az 55 kg-osok között meglepetésre megszerezte pályafutása első felnőtt bajnoki címét. A többiek kötöttfogásban indultak és két bajnoki cím mellett kettő-kettő ezüst- és bronzérmet, valamint egy negyedik helyezést is begyűjtöttek. A bajnoki címet a 60 kg-ban Török Tamás és a 63 kg-ban Kecskeméti Krisztián szerezte meg. Mind a ketten technikai tussal, nagy fölénnyel győztek minden mérkőzésükön, így megérdemelten hódították el a súlycsoportjuk bajnoki címét. Ezüstérmes az 55 kg-os Horváth Csaba és a 67 kg-os Tóth Levente lett, bronzérmes pedig a 63 kg-os Kecskeméti Dávid és a 87 kg-os Nagy Péter. Az egy pontszerző helyet a 97 kg-os Szűcs Péter szerezte meg. A kötöttfogásúak ezzel az eredménnyel magabiztosan nyerték a csapatversenyt az ESMTK és a Csepel előtt.