Bronzérmes a CKE

544

A férfi kosárlabda Hepp Kupa négyes döntőjének első napján, szombaton, az elődöntőben a házigazda CKE 87-78-ra kikapott a végül kupagyőztes, a döntőben 89-64-re a Veszprémet is legyőző Budafoktól. A ceglédiek így a másnapi helyosztón a harmadik helyért léphettek pályára, ellenfelük az NB I/B Piros-csoportjának hatodik helyén álló Baja volt.
Kónya Ágnes önkormányzati képviselő, a Humán Bizottság elnöke nyitotta meg a Hepp Kupa négyes döntőjét, amelyen tehát vasárnap a harmadik helyért szállhatott harcba a Cegléd. Jól kezdte a bronzcsatát a CKE, hiszen Nárai három, közelről szerzett kosara közben Tóth is dobott egy triplát. A bajaiak 9-0 után az idegenlégiósuk, Vikucevic révén találtak be először a kosárba. A 4. perc végén már szorosabb, 13-10 volt az állás. Mint később kiderült, a vendégeknek ezután már nem sikerült ennél közelebb kerülniük a hazaiakhoz, akik magabiztosan tartották előnyüket. A Gál József Sportcsarnokba kilátogató szurkolók több remek akciót, látványos kosárral végződő támadást, technikai megoldást is láthattak, Nárai úr volt mindkét palánk alatt, Tóth és Fekete pedig többször is mint kés a vajban, úgy jutott túl a vendégek védőfalán. Ha pedig ők nem húztak elő valami bűvésztrükköt a tarsolyukból, akkor ott volt Hegedűs, akinek valamennyi mezőnyből végrehajtott dobása a kosárban landolt. A Baja elsősorban a végül 26 pontig jutó, öt triplát is szóró Goldving eredményességének köszönheti, hogy úgy-ahogy, de lépést tudott tartani ellenfelével. A CKE tehát végig vezetve 84-74-re diadalmaskodott a Duna-parti vetélytársa ellen. A győzelem, a bronzérem megszerzése pedig a bravúros kupaszereplés megkoronázása volt. A 84-ből Tóth 21, Nárai 19, Hegedűs 15, Fekete 10, Kovács 7, Molnár 6, míg Paukovics, Berkics és Csákvári egyaránt 2-2 pontot szerzett.