Ceglédi diákolimpiai bajnokok

467

Október 22-én, pénteken került megrendezésre a serdülő kötöttfogású diákolimpia országos döntője a tatabányai Földi Imre Sportcsarnokban. 139-en mérlegelték a bajnokságra, köztük 7 ceglédi birkózó, akik végül 4 érmet és egy pontszerző, 5. helyezést gyűjtöttek be. A bajnoki címet a 62 kg-os Józsa Attila szerezte meg, aki négy győzelmet követően állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.
3. Mizsei Milán
Szombaton a lányok következtek, akik diák I-II. és serdülő korosztályokban küzdöttek a bajnoki címekért Kiskunfélegyházán. A ceglédiek 6 birkózóval képviseltették magukat, akik mindannyian a helyezettek között végeztek, öten a dobogóra is felállhattak. A két bajnoki cím mellett két ezüst- és két bronzérmet is megszereztek, valamint egy ötödik helyezést is. A bajnoki címeket a diák I. korosztályban Molnár Vivien az 58 kg-ban és Józsa Kinga a 62 kg-ban hódította el. A versenyen Lőrincz Tamás olimpiai bajnok is tiszteletét tette, és az eredményhirdetésnél átadta a díjakat a helyezetteknek, ami nagy élmény volt a versenyzők számára.