Döntetlen a Komlóval

1811

A férfi kézilabda NB I-ben a Komlót látta vendégül a CKKSE a Gál József Sportcsarnokban.

A hazaiak a találkozó folyamán három gólt szereztek akkor, amikor 1-1 játékosuk kiállítása miatt emberhátrányban játszottak. Az elsőt 4-3-as állásnál Perisic dobta, aki a későbbiekben is rendkívül eredményes volt: az első játékrészben öt, a másodikban négyszer talált be a komlói kapuba. A 24. percben a hazaiak 12-8-ra vezettek, amiben nagy része volt a kapus Pallagnak is, aki kitűnően védett.

A félidő hajrája a vendégeké volt, kiegyenlítettek, majd a félidei 13-13-as állást követően 15-13-ra átvették a vezetést is. Játékosaik közül a szélső Gebhardt szinte hibátlanul játszott és lőtt, csapata első 15 góljából egymaga hetet szerzett. Ezután a Cegléd kiegyenlített. A gólgyártásból ekkor elsősorban Grbovic és Bíró vette ki leginkább a részét. A rendkívül izgalmas hajrában fej-fej mellett haladtak a csapatok. A forgatókönyv valamennyiszer azonos volt, hiszen rendre a vendéglátók egyenlítették ki egygólos hátrányukat. Így történt ez 25-26 után is, amikor Obradovic góljára Hódi válaszolt. Az utolsó másodpercekben a vendégek támadhattak, de a hatékony védekezés miatt nem jutottak el ígéretes lövőhelyzetig. A találkozó végeredménye 26-26 lett. A hazaiak 26 góljából Perisic 9, Grbrovic 6, Â Hódi 6, Bíró 4, míg Megyeri 1-et szerzett.