Fölényes győzelem

739

Három nap alatt két bajnoki mérkőzését is lejátszotta a CKE NB II-es férfi kosárlabdacsapata. Először a rangadón a még veretlen és a bajnokságban vezető DEAC volt a vendég. Az izgalmas összecsapáson jól hajráztak a debreceniek, az utolsó negyedet hat ponttal meg is nyerték, ami viszont csak a hátrányuk csökkentésére volt elég. Végül a hazaiak 84-78-ra nyertek. Ezután következett a 12. forduló mérkőzése, amikor az addig mindössze egy vereséget elszenvedő, csoportjában jelenleg már élen álló Ceglédi KE a két győzelemmel szerénykedő Szentes együttesét fogadta.  A találkozón a papírforma érvényesült.

Nagy volt a tudáskülönbség a két csapat között. A pontgyártásban, különösen a 19 pontig jutó Hegedűs járt az élen, de a többiek is sokszor gyűrűbe találtak. Így például Marinkovics 15, Gaál 14, Berkics és Móra 12-12 pontot szerzett.  A ceglédiek percről-percre növelték előnyüket, és ha a befejezéseknél jobban koncentrálnak, akár 100 szerzett pontig is eljuthattak volna. Egyébként is csak a győzelem nagysága volt kérdéses, ami végül fölényes lett, a végeredmény CKE – Szentes 90:50.