Nyert a listavezető

775

A női kosárlabda NB I/A-ban a listavezető Atomerőmű KSC Szekszárdot látta vendégül a CEKK.

Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, jelentősebb előnyre egyik gárda sem tudott szert tenni. A találkozó első kosarát Medgyessy dobta, majd a 9. percben Kányási két sikeres büntetőjével 19-11-re alakította az állást. Nyolc pont volt tehát ekkor a CEKK előnye. Nagy volt a küzdelem és ebben részt vállalt a sérüléssel bajlódó Katona is, akinek a teljesítményén persze meglátszott, hogy nincs 100 %-os állapotban. A nagyszünetig többségében a hazaiak vezettek, a Szekszárd egyszer tudta maga javára fordítani az állást, amikor 33-26 után egymás után nyolc pontot szerzett és Gereben büntetőjével 34-33-ra vezetett is. Félidőben 40-39-et mutatott az eredményjelző. Eredményességével leginkább Popovics tűnt ki, három triplát is dobott. Fordulás után is – Mokangó révén – a Ceglédé volt az első kosár, majd 51-51-es állást követően a tolnaiak átvették a vezetést, amit lefújásig már nem is adtak ki a kezükből. A vendégeknél Oblak kiemelkedőt nyújtott, amire utalt a mester Cziczás László mérkőzés utáni nyilatkozata is, mely szerint „a két együttes között egy Teja Oblaknyi különbség volt”. A találkozót végül a vendégek 80-68-ra nyerték meg, akik így továbbra is veretlenül vezetnek a bajnokságban. A ceglédiek 68 pontjából Popovics 19-et, Medgyessy 13-at, Makszimovics 11-et, Zsovár 10-et, Mokangó 8-at, Katona 5-öt, Kányási 2-t szerzett.