Győzelem nagy küzdelemben

576

Rangadónak ígérkezett a találkozó és az is lett a javából. A női kosárlabda NB I/A-ban a bajnoki tabella 5-ik illetve 6-ik helyén álló csapata, a CEKK és a ZTE csaptak össze a Gál József  Sportcsarnokban.

Végig fej fej mellett haladtak a csapatok. Az elején általában a vendégeknél, fordulás után pedig a hazaiaknál volt az előny. Az első kosarat a vendégek irányítója, Koziár dobta, amire Cooper válaszolt. Ezt követően Kányási büntetőivel a 2. percben 5-3-ra alakult az állás. Ezután bizony sok idő telt el ahhoz, hogy a ceglédiek ismét vezetéshez jussanak. Erre a 24. percig kellett várni, amikor a remekül irányító és emellett eredményes Medgyessy két büntetőt értékesített. 43-41-re vezettek ekkor a házigazdák. Ehhez nyolc pontos hátrányt kellett ledolgozni, hiszen félidőben 38-30-ra vezettek a zalaiak Hegedűs-Őri hárompontosával. Különös izgalmakat hozott a hajrá, annak is az utolsó néhány másodperce. A CEKK válogatottja,  Katona előbb jól tört be a palánk alá, de  dobása nem került a gyűrűbe, majd nem sokkal később távolról már sikerrel célzott.  A játékvezetők 3 pontot ítéltek, amivel nem értett egyet a  ZTE edzője, Gáspár Dávid. Percekig tartó videózás következett, melyet követően megmaradt a korábbi bírói döntés. A vendéglátók ezzel a három ponttal 71-67-re alakították az állást, majd győzelmüket Popovics sikeres büntetőivel biztosították be. A végeredmény 74-70 lett. A ceglédiek 74 pontjából Popovics 18-at, Medgyessy 17-et, Cooper 15-öt, Katona 8-at, Zsovár és Mokangó 6-6-ot, míg Kányási 4-et dobott.