Győzelem remek játékkal

590

A Ceglédi Kék Cápák felnőtt csapata Szigetszentmiklóson lépett pályára vasárnap a női kézilabda NB II 8. fordulójában. A Cegléd végre rátalált önmagára és remek játékkal győzte le vendéglátóját. A gólerős Cápák kiengedtek az utolsó negyedórára, megkímélve a Szigetszentmiklóst a kiütéses vereségtől.
Női kézilabda NB II, 8. forduló
Felnőtt
Szigetszentmiklósi NKSE – Ceglédi Kék Cápák 30-36 (15-22)
Szigetszentmiklós, 120 néző, vezette Barabás, Lázár.
Cegléd: Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett (kapusok), Herceg Réka 11, Mertlik Mónika 7, Tóth Adrien 5, Vuletic Suncica 5, Dobos Renáta 2, Tóth Ágnes 2, Halasi Réka 2, Kisjuhász Petra 1, Spolmin Roberta 1, Hörömpő Dóra. Edző: Tóth Norbert.
Kiállítás: 6, ill. 8 perc.
Hétméteres: 5/4, ill. 2/0.
Az eredmény alakulása: 8. perc: 3-3, 12. p.: 6-7, 22. p.: 9-15, 41. p.: 17-29, 56. p.: 28-34.
Tóth Norbert edző: Rendkívül határozottan, jó játékkal indítottuk a mérkőzést, kemény védekezéssel. Ebből tudtunk könnyű gólokat szerezni és növelni előnyünket. A második félidő közepéig tartottuk a jó formánkat, majd a támadási hibáinkat kihasználva próbált felzárkózni a Szigetszentmiklós, de kevésnek bizonyult, így fontos győzelmet arattunk az otthonukban. Gratulálok mindenkinek a győzelemért és a kiváló hozzáálláshoz!
Ifjúsági
Az ifik Dunavarsányban játszották soros bajnoki mérkőzésüket. A fiatalok nagyot küzdve, izgalmas mérkőzésen maradtak alul, kár, hogy az első negyedórát ellenfelüknek ajándékozták.
Dunavarsányi TE – Ceglédi Kék Cápák 31-27 (15-12)
Dunavarsány, 50 néző, vezette Lovász, Szonderik.
Cegléd: Oláh Anna (kapus), Takács Viktória 8 (2), Peszeki Laura 6 (1), Takó Emese 6 (3), Farkas Fruzsina 2, Fehér Natália 2, Fedák Antónia 1, Benkő Barbara 1, Kovács Alíz 1, Juhász Adrien, Mód Klaudia. Edző: Tóth Norbert.
Kiállítás: 8, ill. 12 perc
Hétméteres: 6/3, ill. 8/6
Tóth Norbert edző: Ez egy nyerhető mérkőzés lett volna számunkra, de az első félidei gyenge védekezés miatt nem sikerült tartani az eredményt, viszont a továbbiakban helyenként igazán szép játékkal többször is felzárkóztunk két gólra. A mérkőzést akkor tudtuk volna megnyerni, ha a lányok hittek volna magukban… ez nem jött össze, amit sajnálok!