Harmadik meccs dönt

889

A női kosárlabda Magyar Kupa után az NB I rájátszásának első körében is egymásra talált az alapszakaszban negyedik helyen végző PEAC Pécs és az ötödik CEKK. A két győzelemig tartó párharc első összecsapásán a baranyaiak 82-76-ra győztek, hosszabbításban, hiszen a rendes játékidő végén egyenlő, 67-67 volt az állás.

Cegléden nem volt szükség ráadásra, pedig ennek lehetősége egészen a hajráig „fenyegette” a csapatokat.  Fordulatokban gazdag, izgalmas összecsapást vívtak a felek, hol az egyik, hol a másik gárda vezetett. Jelentősebb különbség nem is alakult ki közöttük. A  sűrű program miatti fáradtság valamint a nagy tét elsősorban a dobások pontosságában mutatkozott meg, az első félidőben így csak 56 pont esett. A vendégek kezdtek jobban, a 7. percben 10-5-re vezettek. Ezt követően a CEKK gyorsan fordított, de az első negyed végén 15-16 volt az állás. A második játékrészt  öt ponttal a hazaiak nyerték meg, így 20 perc után 30-26-ra  a  Cegléd vezetett. A két, közel azonos képességű együttes csatája a hajrában dőlt el. Katona és Skoric többször is eredményes volt, majd a 35. percben a most is remek teljesítményt nyújtó Medgyessy Nagy-Bujdosóhoz varázsolta a labdát, aki 53-51-re alakította az állást. Nagy-Bujdosó később egy triplával is beköszönt, majd jött a slusszpoén: Medgyessy utolsó másodperces triplája. A végeredmény így 66-56 lett. A ceglédiek 66 pontjából Katona 17, Skoric 15, Medgyessy 14,   Nagy-Bujdosó 12, Maksimovic 6, Serbán 2-t dobott. A négy közé a Pécsett sorra kerülő mérkőzés győztese kerül.