Hozták a papírformát a Cápák

541

Az NB II-ben újonc MALÉV SC-t fogadta a Ceglédi Kék Cápák női kézilabdacsapata az ötödik fordulóban, Abonyban, a Varga István Sportcsarnokban. A találkozón a papírforma érvényesült, biztos hazai győzelem született.
A 13. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, addig kétgólos előnyre egyik sem tudott szert tenni. A Cápák az ezt követő hat percben alapozták meg győzelmüket, hiszen egymás után hat gólt dobtak, melyből Tóth Adrien és Vuletic egyaránt két-két találattal vette ki a részét. 6-6 után 12-6-ra húztak el a hazaiak. A vendégek persze nem adták meg magukat egykönnyen, néhány góllal közelebb is kerültek a vendéglátókhoz, így a 40. percben Ternyák találata után 18-15-re vezettek a ceglédiek. A folytatásban viszont már egyre inkább kiütközött két gárda közötti tudáskülönbség. A fővárosiak egyre kisebb ellenállást tudtak kifejteni, sorban jöttek a helyzetek és a gólok. Amikor Peszeki a befejezés előtt hét perccel a kapuba talált, már tízgólos különbség alakult ki az ellenfelek között. A nagy előny kiharcolásában nagy része volt a több bravúrt is bemutató ceglédi hálóőrnek, Juhásznak. A találkozó végeredménye 36-21 lett.