Magabiztos győzelem

782

Az új bajnoki év első találkozóján a PEAC-Pécs együttesét fogadta a Ceglédi EKK női kosárlabdacsapata.

Remekül kezdett a Cegléd. Még csak a 3. perc végén járt az óra mutatója, amikor már 10-0 volt a hazaiak előnye. Nagy-Bujdosó Nóra – Skoric távozását követően a csapat új kapitánya – a 2. percben dobta első három pontot érő kosarát. Kitűnő dobóformáját mindvégig megtartotta, hiszen a 23. percben már ötödször talált be távolról a gyűrűbe. A 8. percben 19-11 volt az állás. A vendégek valamennyi addigi pontját a nigériai Imovbioh szerezte. A második negyedet a baranyaiak kezdték jobban, 21-19-re felzárkóztak, de a vendéglátókat utolérni – megelőzni meg pláne – nem sikerült a későbbiekben. Fordulás után már csak a győzelem különbsége volt kérdéses. A harmadik negyed vége felé 69-44 volt az állás, míg a találkozó 85-65-ös végeredményét két sikeres büntetővel Zsovár állította be. A CEKK igazán közönségszórakoztató játékkal rukkolt ki. A pontos középtávoli- és távoli dobásokon túl több élményszámba menő támadást és azok kiváló befejezését láthatták a sportcsarnok nézőterét csaknem teljesen megtöltő szurkolók. A ceglédiek 85 pontjából Nagy-Bujdosó 20, Mokangó 17, Medgyessy, Katona és Zsovár 8-8, Kányási 7, Lelik és Popovic 5-5, Makszimovics 4, Serbán 3 pontot szerzett. Magabiztos játékkal, magabiztos győzelemmel rajtolt tehát az előző bajnokság bronzérmese.