Megizzasztották a Tatabányát

786

A Tatabánya ellen játszotta első tavaszi hazai mérkőzését a CKKSE NB I-es férfi kézilabdacsapata. A találkozót a vendégek nyerték, de nem adták olcsón a bajnoki pontokat a ceglédiek.

A mérkőzés első gólját a  beálló Szöllősi Szabolcs révén a tatabányaiak szerezték, amire a másik oldalon Radnic büntetőből válaszolt. Ezt követően 3-3-ig felváltva estek a gólok, majd a vendégek elhúztak, a 18. percben 8-4-re vezettek. Az első félidőt az óriásit küzdő, remekül védekező Cegléd kitűnően zárta, míg a kapuban a csereként beálló Mojsilov többször is szenzációsan  védett. 6-9 után egymás után három hazai gól esett, a 26. perc végén Radovic a bal felső sarokban a pókokat is veszélyeztetve óriási góllal egyenlített, majd a félidei 10-10-es állást Grbovic állította  be, miközben csapata emberhátrányban játszott. Fordulás után Radovic ismét betalált, így egy góllal már a hazaiak vezettek. Az összecsapáson ekkor  játszottak utoljára előnyben a vendéglátók. A kétségkívül jobb játékosállománnyal rendelkező vendégek – akik ráadásul élvezhették a játékvezetők támogatását, a rendre a Ceglédet sújtó ítéleteit is – ezután magukhoz ragadták az irányítást, el is húztak 20-15-re. Az utolsó negyedórában már lényegi változás nem történt, nyert a Tatabánya. A találkozó végeredménye 22-26. Vereség lett tehát a vége, de a most nyújtottakat látva lehet építkezni a hátralévő találkozókra. A jó eredményeket, pontszerzéseket bizakodva várhatjuk. A hazaiak 22 góljából Lászlai, Radnic és Radovic 5-5, Grbovic 4, Borsos 2, míg Juhász 1-et szerzett.