Menetel a CKE

539

A DEAC II. együttesét fogadta a CKE férfi kosárlabdacsapata.
Jól kezdte a mérkőzést a férfi kosárlabda NB II Keleti-csoportjában ötödik helyen álló DEAC II., néhány perc elteltével 11-10-re még vezetett is az első hét fordulóban csupa győzelmet arató, bajnokaspiráns Ceglédi KE ellen. Az első negyed második fele viszont már egyértelművé tette, hogy melyik együttes a jobb, játékoskeretében jóval erősebb a másiknál. Az első tíz perc végéig, az egypontos hátrányt követően, a hazaiak egymás után 17 pontot dobtak, közben egyet sem kaptak, így 27-11 lett az állás. Eredményességben az amerikai légiós, Durrell járt az élen, aki úgy jutott el 25 szerzett pontig, hogy az utolsó negyedben már nem is játszott. A palánkok alatti jó teljesítményt sikeres távoli dobásokkal sikerült „fűszerezni”. Többen is triplát érő kosarat dobtak: Rácz Gergely, Mándoki és Hegedűs kettőt-kettőt, Berkics, Csákváry, Miletics és Kalmár pedig egyet-egyet. A CKE a korábbi fordulókban a Mezőberény ellen szerezte a legtöbb pontot, 113-at. Most ez a csúcs komoly veszélybe került, hiszen a végeredmény 111-65 lett. A csaknem ötvenpontnyi differencia híven tükrözi a mérkőzők közötti nagy tudáskülönbséget