Nő a járatok száma

1014

A kommunális hulladékgyűjtés rendje változatlan marad, míg szelektív hulladékgyűjtésre ez évtől már havi két alkalommal indít gyűjtőautókat a közszolgáltatást végző cég. Bővül a zöldjáratok száma is, két alkalommal a fenyőfákat, további 8 alkalommal pedig az egyéb zöld hulladékot gyűjtik majd. Minderről a társaság ügyvezetője sajtótájékoztatón számolt be.

 A kommunális hulladék elszállítása a törvényi előírásoknak megfelelően hetente egyszer történik a továbbiakban is. A szelektív hulladékgyűjtés esetében azonban megduplázták a járatok számát.

SÁGODI NÁNDOR ügyvezető Ökovíz Kft: „Havonta két alkalommal fogjuk gyűjteni a házhoz menő zsákos szelektív hulladékot. Amit még jó hírként tudok elmondani, hogy meg fogunk felelni az országos hulladékgazdálkodási tervben előírtaknak is a zöld gyűjtés szempontjából. Éves szinten tízszeri gyűjtést tervezünk és fogunk megvalósítani nem csak Cegléden, hanem a teljes ellátottsági területünkön.”

Ebből kettő januárban lesz, ezek a járatok a fenyőfákat gyűjtik be. Kérik, hogy a társasházas övezetekben a kommunális hulladékgyűjtő edények mellé helyezzék ki a fenyőket. Áprilistól novemberig pedig havonta egyszer elindul a zöldjárat  begyűjteni az összegyűlt zöldhulladékot. Ságodi Nándor arról is beszámolt:  előremutató eredményekkel kecsegtet a Duna-Tisza- közi Nagytérségi  Regionális Hulladékrendszer fejlesztése is.

SÁGODI NÁNDOR ügyvezető Ökovíz Kft: „Azt látszik, hogy jó irányba haladunk. Magasabb szintre szeretnénk emelni a térségben a szelektív hulladékgyűjtést, talán a lerakók, a végpontok is fejlesztésre kerülnek és így igen nagy mennyiségű hulladékot tudunk eltéríteni a lerakástól, tehát nem a földbe rakjuk, hanem energetikai hasznosításra kívánjuk tovább adni égetőművekbe, illetve minél nagyobb mennyiségű hulladékot szeretnénk anyagában hasznosításra továbbadni”

Az ügyvezető azt is kiemelte, szorosabbra kívánják fűzni a kapcsolatot a városban működő társasházak közös képviselőivel is. A rendszeres kommunikáció első kézzelfogható eredménye a Kossuth Ferenc egyik társasházánál már látható. Ott lakóközösségi beruházásból valósult meg zárt szelektívhulladék-gyűjtő sziget, ahol kommunális hulladékoktól, valamint gyűjtögetőktől mentesen helyezhetik el a lakók az újrahasznosítható szemetet.