Remek eredmények

1114

A III. és IV. korcsoportos kötöttfogású diákolimpia országos döntőjét Soltvadkerten rendezték a városi sportcsarnokban. Pénteken a III. korcsoport majd szombaton a IV. korcsoport küzdelmeire került sor. A több mint 300 birkózópalántát felvonultató viadalon a CVSE – T.S. Integral az előbbiben 12, az utóbbiban 6 birkózóval képviseltette magát. A két nap során a ceglédi fiatalok egy bajnoki címet, egy ezüst- és három bronzérmet valamint két ötödik helyet is begyűjtöttek. A legjobb eredményt a III-as korcsoportban a 46 kg-ban versenyző Komáromi Viktor érte el, aki négy győztes mérkőzés után állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.

54 kg 5. Mizsei Csaba

Szombaton a felnőttek is szőnyegre léptek Pesterzsébeten, a Kruj Iván Sportcsarnokban a kötöttfogású országos bajnokságon. A közel kilencven indulót felvonultató viadalon a kilenc ceglédi birkózó remekül helytállt. A két bajnoki cím mellett egy-egy ezüst- és bronzérem valamint két ötödik hely is Ceglédre került. A bajnoki címet a Lőrincz testvérek, Tamás és Viktor szerezték meg. Tamás a 75 kg-ban három technikai tusgyőzelmet követően jutott a döntőbe, ahol 3:1 arányú pontozással szerezte meg a negyedik felnőtt bajnoki címét honvédos ellenfelével szemben. Viktor a megszokott súlycsoportjánál eggyel fentebb, 98 kg-ban lépett szőnyegre, s a döntőbe egy technikai tus- és egy pontozásos győzelemmel jutott. A döntőben a ferencvárosi vetélytársát 3:0-ra felülmúlva szintén a negyedik felnőtt bajnoki címét gyűjtötte be. A ceglédiek a csapatversenyben a Honvéd mögött a második helyen végeztek, megelőzve a házigazda ESMTK csapatát.