Remek eredmények

2831

Október utolsó vasárnapján rendezték a Skultéty Sándor meghívásos nemzetközi szabadfogású birkózóversenyt Abonyban, amelyen a CVSE – T.S. Integral húsz birkózója vett részt. A ceglédiek 17 éremmel és a csapatverseny harmadik helyével térhettek haza.

65 kg 1. Mizsei Evelin

November 2.-án a selejtezőkkel kezdődtek meg a 2016. évi felnőtt NB I-es csapatbajnoki küzdelmek a Körcsarnokban. Az új lebonyolítás szerint a tavalyi első két csapat kiemelésre került és csak a középdöntőben kapcsolódnak be a küzdelmekbe. A többi gárdát két hármas csoportba sorsolták. A ceglédiek az FTC és a Haladás csapataival került egy csoportba. Az odavágón először a Haladást 25-12 arányban legyőzték, majd a Ferencvárostól egy nagyon szoros mérkőzésen 19-17-es vereséget szenvedtek. A visszavágón a Haladás ellen 20-15-ös ceglédi győzelem született, az FTC ismét nyerni tudott 23-15-re. Így a Cegléd a csoport második helyén végzett és a folytatásban a helyosztón az ötödik-hatodik helyért léphetnek szőnyegre.

A csapat tagjai: Török Tamás, Kecskeméti Ferenc, Kovács Béla, Kozák István, Lőrincz Tamás, Szuda Péter, Lőrincz Viktor, Medgyes Tibor és Horváth András.

Szombaton, Tatabányán a Földi Imre Sportcsarnokban került megrendezésre az ez évi szabadfogású diákolimpia a diák I-es korosztály részére. A 14 bajnoki címért 224-en szálltak harcba. Kilenc ceglédi vett részt a bajnokságon, amelyről egy ezüst- és három bronzérem mellett egy ötödik helyet is elhoztak.

Eredmények

29 kg 5. Lakatos Szilárd

32 kg 3. Rafael Dániel

35 kg 3. Rehor Levente

46 kg 2. Komáromi Viktor

+85 kg 3. Fehér Marcell

Vasárnap a serdülők léptek szőnyegre a tizenhárom diákolimpiai címért Tatabányán. Ebben a korosztályban 47 szakosztály 162 birkózója indult. Tíz ceglédi versenyző utazott a bajnokságra, amelyről nagyon szép eredményekkel térhettek haza. Katona Zoltán 42 kg-ban, Kecskeméti Dávid 46 kg-ban és Szivák József 58 kg-ban nyert bajnoki címet. Mind a hárman egyaránt négy-négy győztes mérkőzés után állhattak fel a dobogó legmagasabb fokára. Ezen kívül egy bronzérem és négy ötödik hely is Ceglédre került.