Szép volt lányok!

572

A női kosárlabda NB I/A rájátszásában az ALUINVENT DVTK-Miskolc együttesét látta vendégül a CEKK. Az ötödik helyért vívott, az egyik fél második győzelméig tartó párharc első felvonását idegenben, hosszabbítás után 83-77-re a ceglédiek nyerték meg.
A sárga mezes hazaiak már az első percekben magukhoz ragadták a vezetést és azt egyszer sem adták ki a kezükből. Az 5. percben egy pont volt az előny, de 15-14 után már jelentősebbre nőtt a távolság az együttesek között. Az Elefántkölykök a palánkok alatt rendkívül hatékony voltak, a lepattanók megszerzésében különösen Cooper és Mokangó járt az élen, ráadásul mindketten rendkívül ponterősek is voltak, de Popovics még náluk is eredményesebb volt, négy triplát is dobott. Medgyessy irányításával pazar akciókat is láthattunk. Az utolsó percekben Cziczás László pályára küldte az addig csak a cserepadon ülőket, így Serbán Anettet is, akinek ceglédi színekben ez volt az utolsó mérkőzése. Végül a végig vezető és jól játszó CEKK magabiztos győzelmet aratott, 93-78-ra nyert és mivel a két csapat első összecsapásán is diadalmaskodott, az ötödik helyen végzett a 2017/2018-as bajnoki évben. A ceglédiek 93 pontjából Popovics 28-at, Mokangó 27-et, Cooper 21-et, Medgyessy, Makszimovics és Kányási 4-4-et, Révész 3-at, míg Serbán 2-t dobott.