Egyéni csúcsok

714

A hétvégén Szekszárdon és Gödöllőn versenyeztek az atléták, ahol új egyéni csúcsokat értek el. Pénteken Szekszárdon majd szombaton Gödöllőn volt felkészülési atlétikai verseny, ahol a két hét múlva esedékes csapat ob-re készültek. Szekszárdon futó- és ugrószámok, míg Gödöllőn gerelyhajítás volt.
A szekszárdi versenyre Keszthelyi Luca, Gál Fanni és Gál Titanilla tudott elmenni, a többiek iskolai elfoglaltság miatt itthon maradtak. A kevés induló miatt szinte minden számban abszolút verseny volt, tehát minden korosztály együtt versenyzett, ezért eredményt sem hirdettek. A cél a versenyzés és a minél jobb eredmények elérése volt. A ceglédiek teljesítették a célt, mindhárman új egyéni csúcsot értek el.
távolugrás 419 cm, új egyéni szabadtéri csúcs
Szombaton Gödöllőn sikeresen debütált a gerelycsapat. A két hét múlva Fehérvárott sorra kerülő ügyességi csapat ob-re a lány serdülő csapat nagyon készül. A tervek szerint gerelyhajításban és 80 m-es gátfutásban indulnak. Leigazolták Tápiószeléről a kézilabdás Dánffy lányokat, Dorinát és Diánát, akik gerelyhajításban nagy erősségei tudnak lenni a csapatnak. Dorina és Diána tavaly diákolimpiai döntőbe kerültek kislabdahajításban, és Dorina éppen csak egy hajszállal maradt le az első helyről. Kiváló dobók, és bízni lehet abban, hogy velük akár dobogóra is kerülhet a Cegléd gerelyben az ob-n.