Vereség a hosszabbításban, de továbbra is listavezető a CKE

466

A Győri KC vendégeként lépett pályára a legutóbbi fordulóban a Ceglédi KE NB I/B-s férfi kosárlabdacsapata. A rendes játékidő döntetlenre végződött, a hazaiak a hosszabbításban harcolták ki a győzelmet.
A találkozó első kosarát Kovács révén a ceglédiek szerezték. A várt jó folytatás viszont elmaradt, hiszen a CKE a későbbiekben már egyszer sem tudott előnybe kerülni. Sőt, egyenlíteni is csak a rendes játékidő végén sikerült. Akkor 77-77 volt az állás. Nézzük, mi is történt addig. Az első negyedet a győriek 10 ponttal nyerték meg, miközben játékosai négy három pontot érő kosarat is dobtak. A második negyed vége felé úgy tűnt, hogy nem csak a felzárkózás, hanem félidőre talán összejön a fordítás is. 34-38 után a játékrész hajrája viszont a győrieké lett, akik a második 10 perc végén újra 10 ponttal, 45-35-re vezettek. A fordulatot a negyedik negyed hozta meg. Ekkor Tóth vezérletével pontról pontra csökkent a Cegléd hátránya, majd Herendic 77-77-re kiegyenlítette az állást, amivel beállította a rendes játékidő végeredményét. Hosszabbítás következett tehát, melyet Lógár triplája nyitott meg, erre Tóth egy duplával válaszolt. Izgalmas hajrában a Győri KC volt a pontosabb. A végeredmény 92-87 lett. A legtöbb ceglédi pontot, 26-ot, Herendic szerezte, míg Tóth 22, Mészáros 13, Csákvári 11 pontig jutott. A hazaiak közül a 38 pontot dobó Lógár valószínűleg élete meccsét játszotta, döntő része volt csapata győzelmében. A CKE harmadik vereségét szenvedte el, de ennek ellenére megőrizte vezető helyét a bajnokságban.