Új rendezvényterem a városban

1615

Új rendezvényterem nyitotta meg a kapuit az érdeklődők előtt Cegléden. A Szakképzési Centrum és a Tankerületi Központ felújított konferenciatermét tegnap avatták fel. A helyiség a kultúrának, a művészetnek és a bölcsességnek ad majd otthont – fogalmazott beszédében a tankerületi igazgató. A 80 fő befogadására alkalmas rendezvénytermet a város díszpolgáráról, a helytörténész tanárról, Hidvégi Lajosról nevezték el.

A felújított és jól felszerelt konferenciaterem az összegfogás ékes példája. Hiszen egymás támogatása nélkül nem jöhetett volna létre – mondta a főigazgató, Buncsák Gábor.

BUNCSÁK GÁBOR, főigazgató, Ceglédi Szakképzési Centrum: ,,Amikor tankerület igazgató november tájékán felvetette azt az ötletét, hogy ezt a termet újítsuk fel és kicsit a funkcióit bővítsük ki, akkor ezt az ötletet maximálisan támogattam. Az erőforrásaink koncentrálásából már eljutottunk odáig, hogy a város egy minden igényt kielégítő rendezvényteremmel bővülhetett. Továbbá nagyon fontos feladatunknak tartjuk mind az igazgató, mind jómagam, hogy ezt a rendezvénytermet rendszeresen meg is töltsük a megfelelő tartalommal.”

Az intézményfenntartás nem csak hivatalnoki lét –  fogalmazott a tankerületi igazgató, Fodor Gábor.

FODOR GÁBOR, tankerületi igazgató, Ceglédi Tankerületi Központ: ,,Teremtsünk helyet és teret olyan programoknak, mely a kultúra, a művészet, az okosodás, a bölcsülés, a szépülés helyszíne lehet. Elsőként rendbe hoztuk ezt a termet, ugyan a festés még hátra van. De körbevettük olyan szép függönnyel, mely napközben sem engedi át a fényt, ha vetíteni szeretnénk. Amint tetszenek látni, mindkét teremben van a prezentációra alkalmas, jó minőségű projektor.”

Továbbá különböző színes reflektorok is helyt kaptak a teremben – folytatta.

FODOR GÁBOR, tankerületi igazgató, Ceglédi Tankerületi Központ: ,,Van két másik reflektor is, mely a sarokba világít be. Annak is megvan a maga helye és értelme. Hiszen ebben a teremben elindult a múlt héten egy médiatréning, ahol hat iskola hét fős, hatodik, hetedik osztályos csapatát képezzük ki arra, hogy a későbbiekben, majd márciustól kezdve a ceglédi, nagykőrösi és nagykátai intézményekben zajló életről rövid 5-6 perces kis riportokat készítsenek és a Cegléd Tv-vel együttműködve oktatási magazinműsort készítünk elő.”

A rendezvénytermet a város díszpolgáráról, a helytörténész tanárról, Hidvégi Lajosról nevezték el. Egykori munkásságát és életét a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnázium és Szakközépiskola igazgatója méltatta.

BARANYI TIBOR, Ceglédi Szakképzési Centrum Unghváry László Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnázium és Szakközépiskola: ,,Ki is volt Hidvégi Lajos tanár úr. Budapesten született 1909. június 28-án és Cegléden halt meg 1994. augusztus elsején. Tanár, helytörténész volt. Nézzük a családról mit tudunk. Édesapja kazánkovács volt Dombóváron. A budapesti hídépítések felcsábították hídkovácsnak a fővárosba. Ott nősült meg, fia Hidvégi Lajos ott született.”

Hidvégi Lajos a családjának élt, és szenvedélyes kutatója volt Cegléd múltjának. Olyat is tanított, ami a tankönyvből kimaradt. A Pest Megyei Hírlapban háromszáz művelődéstörténeti cikke jelent meg. A konferenciaterem mellett, a helytörténész nevét őrző táblát a tankerületi igazgató leplezte le. Az ünnepélyes avatót Sárik Péter zongoraművész koncertje zárta.